دستور العمل نقل و انتقالات ایثارگران

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۸ کد : ۵۸۲۹ رویدادها
تعداد بازدید:۲۳۵

 

مقدمه

از جمله اهداف اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ،خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا،جانبازان،آزادگان و ایثارگران ازجمله انتقال و یا میهمانی آنان به محل سکونت و زندگی خودشان ( بوم ) می باشد. هرچند انتقال محل تحصیل دانشجویان طی یک فرآیند خاصی صورت می پذیرد اما به لحاظ اهمیت حفظ انسجام خانواده های معظم شاهد و ایثارگر ، این امر در اولویت قرار دارد و به همین منظور سیاست بومی سازی این عزیزان در صدر برنامه های این دانشگاه قرار دارد و نقش مهمی نیز در تسهیل روند آموزش و تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر دارد .

۱مشمولان :  

الف ) بر اساس ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل:

* جانبازان۲۵% وبالاتر

* آزادگان

* همسر و فرزند(شهید،جاویدالاثر،آزاده،جانباز۲۵% و بالاتر(

ب)  سایر ایثارگران شامل:

* جانباز ۵% تا ۲۴% (همسر و فرزندان آنان(

* رزمنده با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه تاقبل از تاریخ۲۴/۷/۶۷(همسر و فرزندان آنان)

* برادر و خواهر شهید

۲انتقال و میهمان :

زمان بندی ثبت درخواست:

از تاریخ۲۵/۳/۹۹تا ۳۱/۴/۹۹ و با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی(منادا) به نشانی : www.monada.iau.ir و مطالعه دقیق شیوه نامه نقل و انتقالات و آگاهی از شرایط عمومی و اختصاصی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز ایثارگری برای بارگزاری در سامانه :

الف : فرزند و همسرو پدر و مادر شهید: کارت شاهد(پشت و رو) یا معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو.

ب : آزاده،جانباز ۲۵درصد و بالاتر و فرزند و همسر آنان: کارت جانبازی و آزادگی(پشت و رو) یا معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ایثارگر.

ج : جانباز۵درصد تا ۲۴درصد، فرزند و همسر آنان: معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ایثارگر.

د رزمنده بالای۶ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزند و همسر آنان:کارت ایثار یا معرفی نامه از یگان مربوطه برای رزمندگان بالای۶ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و رزمنده.

ه :  برادر و خواهر شهید: معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو.

تبصره : در صورت داشتن توضیحات بارگزاری صفحه آخر شناسنامه نیز الزامی است.

شرایط و ضوابط :

* انتقال دانشجویان مشمول بند الف این دستورالعمل(ماده۲-۲شیوه نامه نقل و انتقالات)، پس از ثبت نام در واحد مبداء به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر می باشد.

* میهمانی مشمولان بند ب این دستورالعمل(ماده۳-۲شیوه نامه نقل و انتقالات)پس ازثبت نام در واحد مبداء وبعد از گذراندن یک نیمسال تحصیلی به هریک از واحدهای دانشگاهی امکانپذیر می باشد. به استثنای متقاضیان میهمانی در دوره دکترای تخصصی و نیز در مجموعه رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی(کلیه مقاطع) و دکترای حرفه ای دامپزشکی که می توانند از سایر ماده های آیین نامه در سامانه منادا استفاده نمایند.

* نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی،انضباطی و نظام وظیفه.

* انتقال صرفاً برای پذیرفته شدگان با آزمون و باتوجه به ضوابط امکان پذیر است. دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی بدون آزمون تنها می توانند برای ثبت درخواست میهمانی اقدام نمایند.

* انتقال و میهمانی تنها درصورت دایر بودن کد رشته/گرایش ، سال ورود و دوره تحصیلی دانشجو در واحد مقصد امکان پذیر است.

* انتقال در هریک از دوره های تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع است.

* درصورت داشتن مجوز میهمانی، اخذ پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد تنها با موافقت واحدهای مبداء و مقصد امکان پذیر است.

* درصورت داشتن مجوز میهمانی، امکان اخذ رساله در دوره دکترای تخصصی در واحد مقصد ممنوع می باشد.

* انتقال در دوره دکترای تخصصی به غیر از مشمولان بندالف ممنوع می باشد.

* انتقال و میهمانی دانشجویان دوره های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره های خودگردان امکان پذیر است.

* انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی(باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها ممنوع می باشد.

* انتقال و میهمانی از واحدهای بین الملل فقط به واحدهای بین المللی امکان پذیر است.

* انتقال و میهمانی از واحدهای برون مرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.

* انتقال و میهمانی دانشجویان دکترای تخصصی (پژوهش محور و بدون آزمون) ممنوع می باشد.

* دانشجویان متقاضی میهمان باید بر اساس لیست دروس ارسالی واحد مبداء که ازطریق سامانه به واحد مقصد اعلام می شود، انتخاب واحد نموده و در پایان نیمسال نسبت به اعلام نمرات به واحد مبداء اقدام نمایند.

* دانشجویانی که به هر دلیلی در واحد مبداء ثبت نام ننموده اند، پس از موافقت با درخواست انتقال یا میهمانی ، ابتدا برای ثبت نام اولیه و تعیین وضعیت تحصیلی خود به واحد مبداء مراجعه و سپس با مجوز صادره نسبت به انتقال یا میهمانی خود اقدام نمایند.

* امکان لغو انتقال واجدین شرایط ماده۱-۲ شیوه نامه نقل و انتقالات (بدو قبولی)پس از ثبت درخواست انتقال و تایید مرکز امور شاهد و ایثارگران و اداره کل امور دانشجویی سازمان مرکزی میسر نمی باشد.

* دانشجویان متقاضی انتقال یا میهمانی در صورت دایر بودن رشته وگرایش تحصیلی در دیگر واحدهای دانشگاهی شهر تهران ، حتی الامکان از انتخاب واحد علوم و تحقیقات خودداری نمایند.

* امکان انتقال مجدد دانشجویان جامعه هدف الف (برابر ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)از طریق ماده۲آیین نامه امکانپذیر نمی باشد. دانشجویان متقاضی انتقال مجدد می توانند از سایر بندهای آیین نامه نسبت به ثبت و پیگیری درخواست خود در سامانه منادا اقدام نمایند.

* دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی حتماً در انتخاب ماده ها و بندهای آیین نامه(۱-۲،۲-۲و۳-۲)دقت نمایند. مسئولیت ثبت درخواست خارج از ماده ها و بندهای آیین نامه متوجه دانشجو خواهد بود.

* از سپردن ثبت درخواست به افراد دیگرخودداری نمایید ودر زمان تایید نهایی ثبت درخواست، نسبت به صحت و سقم اطلاعات خود اطمینان حاصل نموده و حتما پرینت ثبت نام با شماره پیگیری دریافت نمایند.

* درصورت هرگونه اشکال در فرایند ثبت نام در سامانه منادا متقاضیان می توانند در همان سامانه منادا پیام خود را به مدیریت سامانه ارسال نمایند و یا با شماره تماس۴۷۳۵۱۲۱۵-۰۲۱تماس حاصل نمایند.

 


نظر شما :