دستورالعمل تغییر رشته وگرایش

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۷ کد : ۵۸۳۰ رویدادها
تعداد بازدید:۲۶۷
.

دستور العمل تغییر رشته و گرایش

۱مشمولان :  

بر اساس ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل:

* جانبازان۲۵% وبالاتر

* آزادگان

* همسر و فرزند(شهید،جاویدالاثر،آزاده،جانباز۲۵% و بالاتر)

۲ تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته گرایش :

* زمانبندی ثبت درخواست:

* مشمولان یادشده از تاریخ ۲۵/۳/۹۹ لغایت ۳۱/۴/۹۹ از طریق مراجعه به سایت مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی : esargaran.iau.ir، بخش دانلودها (آموزشی دانشجویی ) و دریافت فرم شماره ۴(تغییر رشته /گرایش) و یا فرم شماره ۵(تغییر رشته/گرایش همراه با انتقال) نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

* شرایط و ضوابط:

* متقاضی باید مشمول ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشد.

* رشته/گرایش درخواستی در یک گروه آزمایشی و مجموعه امتحانی باشد.

* متقاضیان تغییر رشته/گرایش در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی باید واجد شرایط مفاد فصل دهم آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی باشند که عبارتند از:

۱-ادامه تحصیل دانشجو در رشته قبلی از نظر مقررات آموزشی بلامانع باشد.

۲- برای دانشجویان شاهد و ایثارگر بر اساس مفاد ماده ۱۶ آیین نامه تسهیلات آموزشی ضمیمه آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت گذراندن حداقل ۱۴ واحد درسی و حداکثر یک سوم کل واحدهای دوره  در مقطع دکترای حرفه ای و یک دوم در مقطع کارشناسی الزامی می باشد.

۳-نمره آزمون ورودی متقاضی در سال ورود به تحصیل از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده همان سال در سهمیه و رشته مورد تقاضا در دانشگاه مقصد کمتر نباشد .( این بند پس از داشتن سایر شرایط و اعلام به معاونت علوم پزشکی از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه استعلام می شود .)

۴-با توجه به حداکثر مدت مجاز تحصیل ، امکان گذراندن واحدهای درسی مورد نیاز در رشته جدید را داشته باشد.

۵-تغییر رشته باید در مقاطع تحصیلی هم سطح صورت پذیرد در غیر این صورت فقط از مقاطع بالاتر به مقاطع پایین تر با رعایت مقررات ذکر شده در بالا امکان پذیر است .

۶-دانشجو در طول تحصیل خود تنها برای یکبار می تواند تغییر رشته دهد .

۷-در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته ، دانشجو موظف است در اولین نیمسال تحصیلی پس از موافقت ، در رشته جدید ثبت نام و انتخاب واحد نماید. در صورت ثبت نام ، دانشجو اجازه بازگشت به رشته قبلی را ندارد.

 

* نحوه تکمیل و ارسال فرم متقاضیان تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته/گرایش :

* متقاضیان تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۴ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲ – کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی ۵-سند احراز هویت(فقط برای متقاضیانی که قبلا از امتیاز انتقال استفاده نموده اند)

* متقاضیان انتقال توام با تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۵ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی

* داشتن خلاصه وضعیت تحصیلی(گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی با داشتن معدل ترمی)که به تایید واحد دانشگاهی متقاضی رسیده باشد، الزامی است.

* تغییر رشته /گرایش در کلیه دوره های بدون آزمون و نیز در دوره دکترای تخصصی ممنوع می باشد.

* دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته/گرایش نباید سابقه انتقال داشته باشند.

* ارسال فرم شماره ۴ و یا ۵ تکمیل شده به همراه مدارک به نشانی ایمیل مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی info@esargaran.iau.ir :

* تماس با شماره ۰۲۱-۴۷۹۱۶۰۲۰ و اطلاع از دریافت پست الکترونیک

* درخواستهای واصله به این مرکز درصورت احراز شرایط اعلام شده، به کمیسیون موارد خاص آموزشی سازمان ارسال و پس از بررسی براساس شرط همطرازی(ماده۶۲قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)نسبت به صدور مجوز تغییر رشته/گرایش به واحد دانشگاهی اقدام خواهد شد.

نحوه پاسخگویی :  

* تلفن پاسخگویی حوزه آموزشی و دانشجویی مرکز امور شاهد و ایثارگران ۴۷۹۱۶۰۲۹ و۴۷۹۱۶۰۲۸– ۰۲۱

* پاسخگویی به سئوالات و یا هرگونه مشکل با ارسال پیام از طریق سایت مرکز امور شاهد و ایثارگران به نشانی : esargaran.iau.ir (قسمت ارتباط با ما) با ذکر شماره تماس متقاضی امکان پذیر خواهد بود .

 

اعلام نتایج :

* اعلام نتایج تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته /گرایش پیش از شروع نیمسال تحصیلی جدید از طریق تماس تلفنی به متقاضیانی که در زمان مقرر، برابر ضوابط و مقررات اعلام شده  نسبت به ارسال درخواست اقدام نموده باشند؛ اطلاع رسانی خواهد شد .

یادآوری :  

* به درخواست هایی که ۱-خارج از ضوابط باشند۲-مدارک ناقص ارسال کرده باشند۳- گواهی ایثارگری معتبر نباشد ۴- و نیز پس از پایان مهلت زمانی اعلام شده به این مرکز ارسال شده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد .

مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی

 


نظر شما :